Labyrint (part 5)

13. září 2009 v 22:26 | Baarny + Anett |  Labyrint
A pátej :oD To nám to ale jede což? :D:D:D

5.


Vypravěč

"A teď rovných…" chtěl už Hoggle vykřiknout když se před ním objevil o dost větší chlap. Chtěl už na něj vykřiknout něco velice hnusného, dokud se tomu cizinci nepodíval do tváře. Klekl na kolena.

"Omlouvám se výsosti, netušil jsem, že to jste vy." Gerard se ušklíbl.

"Teda Hogvorde, ty mi tu tady takhle zabíjíš moje víly?" začal popocházet kolem a sem tam kopnul do nějaké víly, co se odebírala na věčnost vinou Hogglova rozprašovače.

Hoggle cítil, jak mu rudne obličej, věděl, že tohle je zakázané, ale on si prostě nemohl pomoci, nesnášel ty víly tak je chtěl prostě lovit a navíc, na černém trhu je za jejich vílí prášek hodně peněz a ty teď potřeboval.

"Víš Hogvorde," Hoggle ho už chtěl okřiknout, že to jeho jméno není, ale radši si to rozmyslel. Slyšet různé zvěsti o tom, co všechno Gerard dělá lidem, skřítkům a různým živočišným druhům, když neuposlechnou.

"Měl bych ti dát nějaký trest za to, že tu zabíjíš moje víly, ale, rozhodl jsem se, že ti trest prominu, když mi s něčím pomůžeš." Začal se bát, bát toho, co po něm tenhle král může chtít.

"Pamatuješ si toho kluka, co přišel asi před dvěma hodinami?" Hoggle si rozhodně vzpomínal, nikdy neviděl nic krásnějšího, chtěl by ho ještě někdy vidět, myslel si, že se asi zamiloval. Ten kluk co tu byl, byl prostě ztělesněním dokonalosti.

"Ano pane, vzpomínám." Řekl ale jen, věděl totiž také, že kdyby řekl Gerardovi vše, co si teď myslel, tak by dopadl ještě hůř.

"No, skončil teď v bordelu U kocoura, dojdeš tam pro něj a odvedeš ho zpátky na začátek a až tohle všechno uděláš, tak se ti bohatě odměním." Teď se zastavil a díval se přímo na něj. Hogglovi z toho naskočila husí kůže.

"Udělám, pane."

"Výborně Hogbreine. Běž zkratkou. A pamatuj si, jestli budeš mít jen jedinou křivou myšlenku ohledně Franka, tak se ti pomstím." A s tím Gerard zmizel. Hoggle si nechal otevřít bránu a vešel do prvního východu, co tu byl. Během pár minut byl u toho bordelu.

Znal to tam, občas sem zašel, ale neměly ho tu v oblibě, byl to jen hnusný skřítek a kurvy nechtěly mít s ním nic společnýho.

Otevřel dveře a šel rovnou nahoru, tušil, kde by asi mohl Frank být.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama