Labyrint (part 8)

18. září 2009 v 3:03 | Baarny + Anett |  Labyrint
Frankie´s POV

Když jsem zjistil, že Hoggle neví kudy jít, rozhlídl jsem se. Kousek od nás seděl na nějaké stoličce divnej chlápek. Měl příšerně velký afro.

"Promiňte, mohl byste mi pomoct?"

Ten chlápek vypadal dost sjetě. Jenom něco zamumlal a pomalu ke mně zvednul oči, zatímco z afra mu vyskočila hlava nějakého ptáka a začala mluvit.

"Och och, mladý chlapec!!!" vykřikla. Nejdřív jsem se vyděsil, ale nějak jsem si na všechny ty podivnosti tady začínal zvykat.

"A tohle je co?" zeptal se pták a kývnul svou hlavou směrem k Hogglovi.

"To je můj kamarád!" řekl jsem jednoznačně a periferně jsem zahlídl, jak se na mě Hoggle zasněně podíval a povzdechl si. Páni, tomu na mém kamarádství opravdu záleží… řekl jsem si.
"Okay, můžu ti pomoct." řekl tentokrát už ten chlápek s afrem. "Co potřebuješ?"

"Potřeboval bych se dostat do hradu…"

"Jo do hradu! Haha, to je ale makačka co? Dá to zabrat že?" začal zase kecat ten pták.
"Buď zticha!" okřikl ho chlápek s afrem.

"Chlapče… Víš, tady je to spletité, cesta zpět je někdy dopředu a naopak…" vyprávěl chlápek.
"Neposlouchej ho! Mele blbiny, jede na tripu!" zakřičel pták.

"Drž konečně hubu!" okřikl ho muž s afrem.

"Okay okay…" zamumlal pták zklamaně a líp se uvelebil v chlápkově afru.

"Někdy se zdá, že stojíš a přitom se hýbeš. Jindy se zase hýbeš a při tom stojíš…" pokračoval monotónním hlasem.

"Jo, já mám pořád pocit, že stojím, a při tom se pořád hýbu!" vykřikl jsem.

"Hahaaa to je nás víc!" zakřičel pták a muž s afrem ho praštil čímsi po hlavě.

"Tak. To je všechno co ti mohu sdělit. Přispěj mi prosím do kasičky!" řekl a tu věc, kterou uhodil ptáka, natáhl směrem ke mně. Všiml jsem si, že je to pokladnička. Rozhlídl jsem se. Jediný co jsem tu měl, byl náramek, kterej jsem předtím dal Hogglovi. Beze slova jsem mu ho stáhl z ruky a hodil chlápkovi do kasičky.

"Ale... Ach... To blo moje.. Od... Od tebe…" slyšel jsem jak jen Hoggl více méně zašeptal sám pro sebe. Víc jsem na to nereagoval. Než jsem se nadál, chlápek s afrem usnul. Pták se znudeně svalil do jeho afra a začal si pískat Dont Worry, Be Happy...

Ten chlápek nás obral a ještě si to cosi co to má v afru začne zpívat, tenhle svět je vážně divnej. Otočil jsem se tedy kolem dokola a hledal nějakou cestu. Vzdychl jsem si. Všechno tu vypadá tak stejně!!

"Co myslíš Hoggle? Kterým směrem?" zeptal jsem se a podíval se na něj. Jen se na mě podíval tak ublíženě.

"Byl to můj dárek!! A tys mu ho jen tak dal! A to si říkáš přítel?" začal se chovat jak žárlivá milenka, no řekněte, mám já tohle zapotřebí?

"Ale no tak Hoggle, byla to slušnost a navíc, doma jich mám víc a dám ti je klidně všechny anebo ještě lépe, nějakej speciální ti koupím. Přeci bych ti nemohl nechat takovou ubohou cetku!" hrál jsem to na všechny strany a city co jsem jen uměl.Naštěstí se přestal tvářit tak naštvaně.

"Vážně bys to udělal? Ach Franku!" najednou udělal něco, co jsem nečekal, objal mě, jenže to jak je malej no tak mi dosahoval přesně po pas. Rychle jsem ho odstrčil a vydal se někam, kde jsem si myslel, že by to mohla bejt správná cesta.

Nevím, jak dlouho jsme šli, asi né moc dlouho, protože jsme uslyšeli křik. Někdo volal o pomoc, podíval jsem se na Hoggla, ten se tvářil hodně vylekaně a začal couvat. Chytnul jsem ho.

"Hoggle, co blbneš, měly bychom mu jít pomoct!" začal jsem mu říkat, on ale jen kroutil hlavou.

"Vždyť jsme přátelé! A ti by spolu měli pomáhat ostatním nebo prostě jen být spolu." Snažil jsem se jen, co to šlo, ale vykroutil se.

"Já jsem ale velký srab! Nech mě být. A já jsem jen Hogglův přítel!" a utekl. No tak tohle tedy, to je vážně přítel. Šel jsem za zvukem toho křiku a o Hoggla se už dál nestaral. Po pár metrech byl křik silnější tak jsem se podíval za roh toho křoví co tu je a naskytl se mi vážne no zajímavý pohled, nevím, jak jinak bych to popsal.

U stromu stáli tři chlápci, teda abych to upřesnil, jeden byl přivázanej ke stromu, čelem k němu a ti další dva měly v ruce buď bič anebo důtku a toho blonďáka třískali. Bylo mi ho líto, teda nebylo, ale nějak jsem cítil nutkavou potřebu ho zachránit, jako bych musel, jako by byl důležitej.

Podíval jsem se tedy, kolem co bych mohl použít a uviděl jsem jen prkno tak jsem ho vzal a potichu se snažil dostat za ty dva. Napřáhl jsem se a praštil toho jednoho po hlavě, okamžitě spadnul na zem a nehýbal se, ale ten druhej se na mě okamžitě otočil a tak jsem mu taky jednu vrazil a taky se skácel.

Odhodil jsem to prkno a začal rozvazovat toho nebožáka, začal se ale hned krčit a křičet jako by se bál, že zase dostane.

"Hej, hej neboj se! Zachránil jsem tě." Když jsem ho odvázal a otočil ho k těm dvěma, jak leží na zemi tak konečně se na mě podíval i jinak, než jen s výrazem já už nechci, aby mě někdo bil.
"Bobův přítel?" zeptal se mě ten blonďák hlubokým, monotónním hlasem.

"Správně. Přítel. Bob? Tak se jmenuješ?" zeptal jsem se zase já jeho. Kývnul hlavou. "Výborně, já jsem Frank." představil jsem se mu a potřásl jsem mu pravicí.

"Bob a Frank - přítel…" opakoval ještě párkrát s připitomnělým úsměvem na tváři.

Po chvíli rozhlížení jsem pohledem narazil na podivné dveře. Zaklepal jsem na ně a ony se otevřely. Bob šel celou dobu za mnou. Pomalu jsem překročil práh. Octli jsme se na nějakém zvláštním místě. Bylo dost šero, všude byly stromy a celkově to nevypadalo moc příjemně…

"Bob mít strach!" ozvalo se za mnou. Potom něco zašustilo.

"Ale neboj se Bob… Bobe? Bobe, kde jsi???" otočil jsem se na Boba, ale on nikde nebyl.

"Bobe!!! Bobe?!… Achjo. Hoggle ty srabe, kam jsi zmizel, když tě potřebuju? Pomoc!" zakřičel jsem nakonec bezradně.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Pinkly Pinkly | Web | 19. září 2009 v 0:12 | Reagovat

hehe, toto je fakt svojske a este mi pod tym vyhodi reklamu ze "dej bacha, do čeho jdeš!" :D hehe, ake trefné :) Frankuš, dej bacha :D

2 Piratka Piratka | Web | 19. září 2009 v 16:13 | Reagovat

chacha, ta reklama je dobrá, no :D
heeej, co dál s ním? dyť už mu dochází čas, to nestihne!

3 Anett Anett | 20. září 2009 v 13:25 | Reagovat

[2]: pokud si viděla film tak víš co dál... :D tedy, my jsme si to všechno trošku poupravily pro naše potřeby, ale stále se držíme filmu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama